Devrekani'yi Gezmek İstermisiniz Tıklayınız..

  Küçült/Büyüt :haberi küçült haberi büyüt

  Zeytinburnu Şubesi İftarda Devrekani İle Buluştu..

  Okuma: 17130 Tarih: 11.08.2012
  Beğen(me)
  0
  Haberi paylaş:
  İlgili Haberler

  Zeytinburnu Belediyesi her yıl geleneksel olarak verdiği sokak iftarlarına bu yıl ilk olarak Devrekani İlçemizi ekledi.  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve beraberindeki heyet önce Devrekani Belediye Başkanımız Mümtaz Aliustaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ardından Devrekani’nin tarihi yerleri gezildi. Hemşerilerimizle  sohbet edildi ve İftar alanına geçildi.
  Zeytinburnu Belediyesi ve KAS-DER Zeytinburnu Şubesinin Devrekani’de ortaklaşa düzenlediği sokak iftarına katılım üst seviyedeydi.

  Çeşitli ilahi ve dualarla gerçekleşen iftar porgramında söz alan ; Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın yaptığı konuşmada; " Bu yıl yine farklı bir uygulama ile Zeytinburnu’nun yanı sıra Türkiye’nin dört biryanına iftar sofraları kurduklarını, Şerife Bacının memleketi olan bu çok özel topraklarda iftar açmanın maneviyatını yaşadıklarını söyledi. Kastamonular Türkiyemiz ve bizler için çok özeldir. Sizler bu Ülkemin çimentosu harcısınız.Kurtuluş Mücadelesinde canla başla mücadele eden Şerife Bacılar ve sizlerin ataları sayesinde bizler şimdi bu şehit kanları ile sulanmış topraklarda rahatça orucumuzu açabiliyor iftarımızı yapabiliyoruz.Başkan Aydın, Her Ramazanda doruğa ulaşan paylaşma hazzının Zeytinburnu ile sınırlı kalmaması için böyle bir uygulama imza attıklarını, bu sayede de Zeytinburnu ile Anadolu arasında adeta bir Ramazan köprüsü kurduklarının altını çizdi."

  Belediye Başkanımız Mümtaz Aliustaoğlu yaptığı konuşmada ; "Zeytinburnu Kas-der Şubesinin Devrekani Belediyemiz evsahiğliğinde gerçekleştirdiği iftar programı güzel ve görkemli bir açılış ile başladı.İnşallah bu yıl ilklerini başlattığımız iftar programlarımızın ileriki yıllarda da diğer derneklerimizin bünyesinde gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz".Burada bizleri katılımları ile onurlandıran Zeytinburnu Belediye Başkanım Murat Aydın'a Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver'e, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap'a, Zeytinburnu Belediye Başkan Vekili Özcan Doğan'a,değerli Devrekani'li hemşeririlerimize sonsuz şükranlarımı sunar hayırlı ramazanlar dilerim"dedi.

   Konu Hakkında Teşekkür Edip Paylaşımcıya Destek Olabilirsiniz.

   Etiketler

   Zeytinburnu, Şubesi, İftarda, Devrekani, İle, Buluştu, Belediyesi, her, yıl, geleneksel, olarak, verdiği, sokak, iftarlarına, bu, yıl, ilk, olarak, Devrekani, İl, ekledi

   Hiç yorum yapılmamış. Neden siz bir yorum yapmıyorusunuz?
   Adınız:
   Yorum:
   Gülücük - 01 Gülücük - 02 Gülücük - 03 Gülücük - 04 Gülücük - 05 Gülücük - 06 Gülücük - 07 Gülücük - 08 Gülücük - 09 Gülücük - 10 Gülücük - 11 Gülücük - 12 Gülücük - 13 Gülücük - 14 Gülücük - 15 Gülücük - 16 Gülücük - 17 Gülücük - 18 Gülücük - 19 Gülücük - 20 Gülücük - 21 Gülücük - 22 Gülücük - 23 Gülücük - 24 Gülücük - 25 Gülücük - 26 Gülücük - 27 Gülücük - 28 Gülücük - 29 Gülücük - 30 Gülücük - 31 Gülücük - 32
   Güvenlik Kodu:
   Güvenlik Kodu
   Güvenlik Kodu:

   Her hakkı saklıdır ©2012 Devrekani Belediye Başkanlığı
   info@devrekani.bel.tr

   Bu sistem Turk-Cms katkılarıyla hazırlanmıştır. © Turk-CMS - Hazırlayan : http://www.Devrekanim.com

    

    

   Powered by Turk-CMS © 2011