Devrekani'yi Gezmek İstermisiniz Tıklayınız..

  Küçült/Büyüt :haberi küçült haberi büyüt

  Fahri Hemşerimiz Yine Yalnız Bırakmadı

  Okuma: 27510 Tarih: 30.07.2012
  Beğen(me)
  0
  Haberi paylaş:
  İlgili Haberler
  Devrekani sevdalısı ,fahri hemşerimiz İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Devrekani'li dostlarını yine yalnız bırakmadı.


  Helikopter ile Devrekani ilçesi üzerinde kısa bir gezinti yapan Bakan Şahin, Devrekani Stadyumuna iniş yaptı. Buradan ilçede bulunan bazı mezarlıkları ziyaret eden Bakan Şahin, daha sonra Kastamonu'nun Devrekani ilçesinde, Belediye Başkanlığı ve Asarcık Köyü Derneği tarafından fuar alanında ortaklaşa düzenlenen 5 bin kişilik iftar yemeğine katıldı. Bakan Şahin, iftar yemeğinden önce Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Mustafa Gökhan Gülşen ile MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar ile birlikte vatandaşların sofralarını dolaştı.

  İftar yemeğinin ardından konuşan Şahin, 30 yıl önce ilk defa Devrekani'de kaymakam olarak göreve başladığını belirterek, "Helikopter ile Devrekani'ye geldiğimde, havanın yağışlı olması nedeniyle "belediye başkanımızın insanların toplanmayacağı yönündeki endişeleri vardı" Fakat alanda toplanan vatandaşlarımız bu endişeyi tamamen ortadan kaldırdı" dedi.

  Mübarek Ramazan ayının 10'uncu gününü idrak ettiklerini hatırlatan Şahin, bu vesile ile Devrekani'ye, Kastamonu'ya, Türkiye'ye bütün insanlık alemine barış, dostluk, kardeşlik ve huzur dilediğini söyledi. İftar programına sıradan bir davetli olarak katılmadığına değinen Bakan Şahin, "Belki birçoğunuzdan daha eski bir tarihte Devrekani'de bulunmuş, yaşamış, bu toprağın ekmeğini yemiş, bu coğrafyanın havasını teneffüs etmiş, suyunu içmiş, buradaki insanlarla aynı kaderi yazda, kışta, sonbaharda iyi günde, kötü günde paylaşmış birisi olarak katıldım" diye konuştu.

  Daha önce aynı kaderi paylaştığı ve üzerinde yürüdüğü bu topraklarda birkaç saatliğine de olsa gelmenin sevincini ve heyecanını yaşadığını aktaran Bakan Şahin, şunları kaydetti: "Biz Türk milleti olarak farklı hasretleri olan insanlarız. Hatıralara büyük saygımız vardır. Birbirimize büyük saygımız vardır. Toprağımıza saygımız vardır, sadakatimiz vardır. Bu ifade ve bu buluşma sadece Devrekani'deki küçük bir buluşma değildir. Devrekani'deki bu küçük buluşmanın 75 milyonluk büyük Türk milletinin birliğinin, beraberliğinin, vatan sevgisinin ve yurt sevgisinin bir ifadesidir ve bu buluşma Hatay'dan Kastamonu'ya, Muğla'dan Ardahan'a, Edirne'den Hakkari'ye yurdumuzun her köşesinde, her yöresinde insanımız tarafından yapılıyor, gerçekleştiriliyor"

  Bunun yanı sıra çok az sayıda olsa da bir takım insanların, Türkiye'nin içinden, dışından bir araya gelerek bu ülkede dostluk, kardeşlik adına huzur ve güven içersinde buluşarak, hayatı paylaşmak ve hayatı insanca yaşamak ve medenice yaşamak çabası yerine, başka tercihler içersinde ülkede bölme, kan dökme, huzuru bozma yolunda çaba sarf ettiklerini vurgulayan Şahin, şöyle devam etti: "İyiliğin ve kötülüğün yeryüzündeki mücadelesi bugün değil, insanlığın yaratılışından itibaren vardır ve kıyamete kadar da var olacaktır. Asıl önemli olan kötülüğün, kan dökücülüğün, haksızlığın, adaletsizliğin, zulmün yanında olmayıp, iyiliğin, kardeşliğin, sadakatin, samimiyetin, inancın, insanların, İslam'ın yanında, milliliğin ve milli değerlerin yanında olabilmektir"

  Bu ülkenin büyük çoğunluğunun her zaman her yerde, sağduyudan yana, iyilikten yana, dostluktan yana, halktan yana, hukuktan yana, inançtan yana olacağını ve bugün de böyle olduğunun altını çizen Bakan Şahin, "İspatına ihtiyacı olanlara, fazla uzaktan delil getirmeye gerek yok. Merak edenler, siz merak etmiyorsunuz ama birileri merak ediyorsa işte ispatı. Burası Devrekani, burası iftar alanı ve burada da Kastamonu'nun, yöremizin çok güzel ve asil insanları var. İnadına burada. Yağmur yağsa da hava soğusa da burada. Yol uzak olsa da burada. Yakın olsa da burada. Gün uzak olsa da burada, akşam olsa da karanlık gelse de inadına burada. Birlik, kardeşlik, inanç ve töre için burada. İnsan sevgisi için burada. ve hepsini bize sağlayan Yüce Allah'a imanımız için burada. İyi ki buradasınız ve herkese örneksiniz, ibretsiniz" dedi.

  Bakan Şahin'e konuşmasının ardından Devrekani Belediye Başkanı Mümtaz Ali Ustaoğlu tarafından plaket takdim edildi. Ayrıca, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği 2. sınıf öğrencisi Selda Yahnikapan tarafından Bakan Şahin'e kara kalem çalışmasıyla yapılan portresi hediye edildi.

  Bakan Şahin, iftarın ardından Merkez Camisi'nde teravih namazını kıldıktan sonra, bir kıraathanede vatandaşlarla sohbet etti. Ardından Şahin, Ankara'ya gitmek üzere helikopterle ilçeden ayrıldı.
   Konu Hakkında Teşekkür Edip Paylaşımcıya Destek Olabilirsiniz.

   Etiketler

   Fahri, Hemşerimiz, Yine, Yalnız, Bırakmadı, sevdalısı, hemşerimiz, İçişleri, Bakanı, İdris, Naim, Şahin, Devrekani, dostlarını, yine, yalnız, bırakmadı

   Hiç yorum yapılmamış. Neden siz bir yorum yapmıyorusunuz?
   Adınız:
   Yorum:
   Gülücük - 01 Gülücük - 02 Gülücük - 03 Gülücük - 04 Gülücük - 05 Gülücük - 06 Gülücük - 07 Gülücük - 08 Gülücük - 09 Gülücük - 10 Gülücük - 11 Gülücük - 12 Gülücük - 13 Gülücük - 14 Gülücük - 15 Gülücük - 16 Gülücük - 17 Gülücük - 18 Gülücük - 19 Gülücük - 20 Gülücük - 21 Gülücük - 22 Gülücük - 23 Gülücük - 24 Gülücük - 25 Gülücük - 26 Gülücük - 27 Gülücük - 28 Gülücük - 29 Gülücük - 30 Gülücük - 31 Gülücük - 32
   Güvenlik Kodu:
   Güvenlik Kodu
   Güvenlik Kodu:

   Her hakkı saklıdır ©2012 Devrekani Belediye Başkanlığı
   info@devrekani.bel.tr

   Bu sistem Turk-Cms katkılarıyla hazırlanmıştır. © Turk-CMS - Hazırlayan : http://www.Devrekanim.com

    

    

   Powered by Turk-CMS © 2011