Devrekani'yi Gezmek İstermisiniz Tıklayınız..

  Küçült/Büyüt :haberi küçült haberi büyüt

  Bir Festival Daha Sona Erdi ...

  Okuma: 25550 Tarih: 27.08.2013
  Beğen(me)
  0
  Haberi paylaş:
  İlgili Haberler

  Bu yıl 9.’su gerçekleştirilen Uluslararası Devrekani Kültür,Turizm  ve Sanat Festivali sona erdi.  DEVREKANİ FESTİVALİ MUHTEŞEM KONSERLERLE KUTLANDI

  Devrekani Belediyesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslar arası Kültür Turizm ve Sanat Festivali’nde ünlü sanatçılar Cengiz Kurtoğlu, Seda Üren, Hasan Yılmaz, Tuğba Ekinci’nin yanı sıra yerel sanatçılardan Arzu Akça ve Hande Haktan sahne aldı.

  FESTİVALİN İLK GÜNÜ

  Kastamonu Milletvekili Emin Çınar’ın da katıldığı program Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulması ve protokol konuşmaları sonrası davul zurna eşliğinde festival alanına kortej yürüyüşü yapılarak devam etti. Kurdele kesimi ile festival alanına giriş yapıldı.

  Saat 20:00’da Tuğba Ekinci konseri ile başlayan coşku, saat 01:00’a kadar Hasan Yılmaz eşliğinde devam etti. Program aralarında ve sonunda katılımcılara, sanatçılara ve sponsorlara Başkan Aliustaoğlu tarafından plaket verildi. Başkan Aliustaoğlu Cuma günkü programın ana sponsoru Has Çelik Kapının sahibi Medet Yüce’ye şükranlarını bildirdi.

  FESTİVALİN İKİNCİ GÜNÜ

  Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Devrekani Kaymakamı Serdar Kaya, Devrekani Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu ve Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Horozoğlu’nun stantları ziyareti ile başlayan program saat 20:30’da Arzu Akça konseri ile başladı. Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Horozoğlu’nun ve Arzu Akça’nın ısrarlarına dayanamayan Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü mikrofonu eline alarak geceye renk kattı ve coşku dolu program Cengiz Kurtoğlu ile saat 00:30’a kadar devam etti. Kastamonu bölgesine konser programı için ilk kez gelen büyük üstat Cengiz Kurtoğlu’na Devrekani halkının yanında diğer ilçelerden de yoğun ilgi olduğu görüldü. Program esnasında sık sık halkın arasına giren Cengiz Kurtoğlu geceye damgasını vurdu. Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Horozoğlu’nun ısrarlarına dayanamayan Başkan Aliustaoğlu ilçe başkanı ile karşılıklı oynadı.

  Program aralarında ve sonunda katılımcılara, sanatçılara ve sponsorlara Başkan Aliustaoğlu tarafından plaket verildi. Başkan Aliustaoğlu kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü’ye ve Cumartesi günkü programın ana sponsoru Conoğlu İnşaatın sahipleri Mehmet Conoğlu ve Burhan Conoğlu’na şükranlarını bildirdi. 

  FESTİVALİN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

  Saat 10:30’da en güzel buzağı ve damızlık düve yarışmaları ile başlayan programda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Başkan Aliustaoğlu yaptığı konuşmada hayvancığı geliştirmek için başlattıkları festivalin meyvelerini almaya başladıklarını ve bölgeye katkı ve istihdam sağlayan Remzi Gür Başkanlığındaki Gökkale İşletmelerine ve Celal Civcioğlu Başkanlığındaki Anadolu İşletmelerine şükranlarını bildirdi. Ayrıca yine istihdam vaadlerine büyük destek veren Kastamonu Madenin yetkililerine Genel Müdür Haluk Vardar’ın şahsında şükranlarını iletti. Sentetik çuval fabrikasını Romanya’dan bölgeye taşıma telkinlerini olumlu karşılayarak istihdama katkıda bulunan Muammer Tahir Raşit Zaimoğlu’na ve işletmeci Bülent Gordi’ye de şükranlarını bildirdi.

   Saat 20:30’da Hande Haktan ile başlayan konser programı saat 00:45’e kadar Seda Üren eşliğinde devam etti. Programa slov parçalarla başlayan Seda Üren gecenin ilerleyen saatlerinde hareketli parçalarla halkı oynattı. Gecenin sonlarına yakın belediye personelinin ısrarlarına dayanamayan Başkan Aliustaoğlu belediye personeli ile karşılıklı oynadı. Bir anda kendisini belediye personellerinin omuzlarında bulan Başkan Aliustaoğlu program sonuna doğru yaptığı konuşmada Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Mustafa Gökhan Gülşen ve Emin Çınar’a, Devrekani Kaymakamı Serdar Kaya’ya, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu’ya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasan’a, Ak Parti İl Başkanı Metin Çelik’e, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Horozoğlu’na, Ak Parti Kurucu İlçe Başkanı Mustafa Kuyucaklıoğlu’na, Esenler Belediye Meclis Üyeleri Ekrem Acar ve Salim Mıstacoğlu’na, Zeytinburnu Belediye Meclis Başkanı Özcan Doğan’a, Kasder Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu’na, Kasder eski Genel Başkanı Derya Ovalıoğlu’na, Kasder Zeytinburnu Şube Başkanı Nihat Sezer’e, Dev-Der-Fed Başkanı Yaşar Kayacan’a, Cuma gecesinin ana sponsoru Has Çelik Kapının sahibi Medet Yüce’ye, Cumartesi gecesinin ana sponsorları Conoğlu inşaatın sahipleri Mehmet Conoğlu ve Burhan Conoğlu’na, Pazar gecesinin ana sponsoru Kastamonu Yılmaz İnşaatın sahibi ilk festival ağalarından Şahin Yılmaz’ın oğlu Levent Yılmaz’a, son festival ağası İstanbul Kaya Otel’in sahibi Levent Kaya’ya, tüm sponsorlara, katılımcılara, sanatçılara, belediye personeline, ilçe halkına katkı ve katılımlarından dolayı şükranlarını iletti. 2014 yılı Mart ayı sonunda yapılacak olan yerel seçimlerde Devrekani halkının teveccühlerine talip olduğunu dile getiren Başkan Aliustaoğlu 2014 seçimlerinde tekrar aday olacağını beyan etti. 

   

  Festival Fotoğrafları İçin Sitemizin Albümler Sayfasını Zİyaret Edebilirsiniz ...

   Konu Hakkında Teşekkür Edip Paylaşımcıya Destek Olabilirsiniz.

   Etiketler

   Bir, Festival, Daha, Sona, Erdi, yıl, ger, Uluslararası, Devrekani, K, Sanat, Festivali, sona, erdi

   Hiç yorum yapılmamış. Neden siz bir yorum yapmıyorusunuz?
   Adınız:
   Yorum:
   Gülücük - 01 Gülücük - 02 Gülücük - 03 Gülücük - 04 Gülücük - 05 Gülücük - 06 Gülücük - 07 Gülücük - 08 Gülücük - 09 Gülücük - 10 Gülücük - 11 Gülücük - 12 Gülücük - 13 Gülücük - 14 Gülücük - 15 Gülücük - 16 Gülücük - 17 Gülücük - 18 Gülücük - 19 Gülücük - 20 Gülücük - 21 Gülücük - 22 Gülücük - 23 Gülücük - 24 Gülücük - 25 Gülücük - 26 Gülücük - 27 Gülücük - 28 Gülücük - 29 Gülücük - 30 Gülücük - 31 Gülücük - 32
   Güvenlik Kodu:
   Güvenlik Kodu
   Güvenlik Kodu:

   Her hakkı saklıdır ©2012 Devrekani Belediye Başkanlığı
   info@devrekani.bel.tr

   Bu sistem Turk-Cms katkılarıyla hazırlanmıştır. © Turk-CMS - Hazırlayan : http://www.Devrekanim.com

    

    

   Powered by Turk-CMS © 2011